AKTUÁLNĚ

zpět na všechny zprávy

Kouč hledá stále optimální složení. Musíme si pomoci sami, říká po vyřazení z EL Rosický

Crvena Zvezda Bělehrad byla nad síly pražské Sparty, která opouští pohárovou Evropu již ve 3. předkole Evropské ligy. Letenský celek úvodní duel na horké pražské půdě prohrál 0:2 a nedařilo se mu ani v odvetě před domácími fanoušky, neboť padl 0:1. Jediným příslibem může být fakt, že do utkání naskočil ve druhém poločase Tomáš Rosický, který ihned rozproudil hru Sparty.

Dlouhých 308 dní se čekalo, než proti Blackburnu nastoupil v přípravě. Šestatřicetiletý středopolař s minulostí v Dortmundu nebo Arsenalu se činil i proti srbskému soupeři, neboť rozdal několik chytrých přihrávek a snažil se spoluhráči alespoň vyrovnat.

„Teď by mohla být jistá výhoda, že se můžeme soustředit jen na domácí soutěže. To se však nejdříve musíme dát všichni dohromady,“ prohlásil po zápase Rosický, který se na hrací ploše objevil v 66. minutě a ihned oživil hru domácího výběru. Letenští pak měli několik šancí, trefili tyč a břevno.

Po zápase chválili zkušeného záložníka nejen spoluhráči, ale také italský kouč Stramaccioni. Ten opět točil se sestavou, neboť ne se všemi byl zatím spokojen a hledá optimální složení. „Mužstvu to samozřejmě neprospívá, ale trenér zatím stále hledá ideální složení. Jsme hráči Sparty, která se pro něco rozhodla. A my tomu musíme věřit, dát se v kabině i na hřišti dohromady. Nikdo jiný nám nepomůže,“ zdůraznil ostřílený veterán.