AKTUÁLNĚ

zpět na všechny zprávy

Rosický po svém comebacku: Mé zdraví už vypadá nadějně. Snad to bude pokračovat

Sparta téměř celý rok vyhlížela stav svého miláčka. Dlouhých 308 dnů nebyl Tomáš Rosický díky zraněním k dispozici, ale možná se již svítá na lepší časy. Po dvaceti minutách proti Mladé Boleslavi na podzim se zdá, že by se bývalá opora Arsenalu či Borussie Dortmund mohla vrátit plně do hry.

Oko sparťanského fanouška již zahřály dny předešlé, kdy Rosický ještě před odjezdem do Rakouska trénoval individuálně a před fotoaparáty rozdával úsměvy. Během přípravy u našich západních sousedů nakonec naskočil do posledního zápasu proti anglickému Blackburnu, kdy střídal v druhé polovině a nakonec odehrál dvacet minut. Sparta vyhrála 1:0 díky brance Marka Janka.

„Je to pěkné, že jsme na závěr soustředění vyhráli. Ale samozřejmě bylo vidět, že hra ještě není dobrá, je strašně syrová. Snad se to bude lepšit,“ prohlásil šestatřicetiletý středopolař, který se na hrací ploše objevil nečekaně v 71. minutě. Od týmového parťáka Srdjana Plavšiče dostal kapitánskou pásku.

„Samozřejmě je super, že jsem se vrátil. Ale ještě nemám vyhráno, zápasový fitness mi bude chybět. Jak jsem říkal, zatím to vypadá nadějně, snad to bude pokračovat. Zatím všechno dobrý,“ prohlásil Rosický v rozhovoru pro webové stránky letenského klubu. Dle jeho slov je jeho zdraví dobré, ale klidní euforii fanoušků, kteří jej často označují za spasitele.

Rosický po přípravě v Rakousku vidí největší problém Sparty zatím v sehranosti. Poukazuje na to, že herní praxi bude letenský celek sbírat ještě v dalších týdnech, aby se hráči na hřišti poznali a navykli si na sebe. „Hře chybí svěžest. Uvidíme, jaké to bude po soustředění. Teď budeme mít trošku čas si lehce odpočinout a pak máme generálku, tam se ukáže,“ poukazuje na poslední zápas přípravy, kdy doma před vlastními fanoušky vyzvou nizozemský Vitesse Arnhem.